Dnes vyšlo 15 článků

Google zasáhl proti síti pro budování zpětných odkazů

Vyhledávače tvrdě pracují na tom, aby zabránily kupování a prodeji zpětných odkazů, které pak manipulují s výsledky vyhledávání. Google nyní rázně zakročil v případu Backlinks.com.

Vedoucí spamového týmu Google, Matt Cutts, se v pátek třináctého podělil na Twitteru o další zprávu ohledně boje proti budování zpětných odkazů. Google se tentokrát postavil proti Backlinks.com.

 

Majitel webu obchodujícího s odkazy tvrdil, že jejich nepoctivá činnost je nezjistitelná boty vyhledávačů a uživatelům tak nehrozí žádný postih. Avšak to se mýlil.

backlinks

Backlinks.com je systém, kde se prodávají a nakupují zpětné odkazy. Podle statistik ho využívá přes 32 tisíc lidí. Funguje už od roku 2006, za těch 7 let tedy prošel mnoha změnami. V posledních letech se na něm například objevilo pár zajímavých projektů. Zřejmě bylo ale jen otázkou času, kdy na něj přijde Google a činnost mu zatrhne.

Co na to lidé?

Reakce na toto oznámení se zdají být rozporuplné. Jedni, kteří odkazy neprodávali a nekupovali, tvrdí, že je to rozhodně pozitivní krok a že by měl Google s postihy pokračovat. Diskuze na Black Hat zase vypadá úplně jinak.

„Je to šílené, kam až se můžeme dostat, když někdo chce někomu zničit business. Není to přece spam, internet není nelegální a Google ho nevlastní! Nicméně je to velmi debatované téma, které je až tak nudné, že nebudu pokračovat,“ píše uživatel ja1myn.

Je jasné, že ti, kteří byli zničením Backlinks.com ovlivněni, mají pocit, že byli poškozeni. Google však jasně dává najevo, že nakupování zpětných odkazů za účelem manipulace s výsledky vyhledávání je proti jejich pravidlům.

SEO-meme-04

SEO trh se stává stále špinavějším místem, protože se objevuje obrovské množství „Blackhat“ služeb, které nabízí alternativní řešení pro optimalizaci vašeho webu. Tato alternativní řešení však nebývají podle představ Googlu.

Na každého jednou dojde. Takže i když možná někomu koupené zpětné odkazy dost dobře fungují, přijde doba, kdy za ně budou muset platit. Nutno podotknout, že podobných sítí existují tisíce. A není to jen případ zahraničí, uveďme například naše ranky.cz

Zdroje: David Naylor, Search Engine Land, 404m

Komentáře

Nahoru