Google zapojí prohlížeč Chrome do virtuální reality

Internetový gigant Google oznamuje, že v blízké budoucnosti zakomponuje virtuální realitu do prohlížeče Google Chrome pro mobilní operační systém Android. Virtuální realita by tak mohla být přístupnější širšímu publiku.

„Nejnovější verze Google Chrome Beta a Google Chrome Dev pro Android přináší dvě důležité funkce. Chrome Beta obsahuje nové nastavení WebVR, které má zvýšenou kompatibilitu s internetovými stránkami postavenými na standardech WebVR. Verze Chrome Dev (která je o krok více ve vývoji) obsahuje nastavení ‚VR Shell‘, o kterém Google Chromium Evangelista François Beaufort říká: ‚Použití VR Shell umožňuje uživatelům, aby procházeli web s použitím Cardboardu či DayDream zařízení.‘ Obě možnosti jsou přístupné. Stačí zapnout v nastavení konzoli ‚flags‘, tedy na adrese chrome://flags.“

google cardboard

Virtuální realita v Google Chrome, Zdroj: Google

A závěrem bychom měli dodat, že Google pracuje na tom, aby virtuální realita v desktopové verzi Google Chrome podporovala také headsety Oculus Rift a HTC Vive VR.

Zdroj: Android Central

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru