Google zaplatil 63 miliard a stále je to Evropské komisi málo? Další pokuta bude ještě vyšší

Google zaplatil 63 miliard a stále je to Evropské komisi málo? Další pokuta bude ještě vyšší

Google čelí dalšímu obvinění, které pravděpodobně skončí další pokutou v řádu miliard. Zdá se, že se na společnost Google sypají samé stížnosti, které nemůže popřít a musím jim čelit. Pomalu se stává tradicí, že Google platí pokutu každý měsíc.

V červnu Google zaplatil 63 miliard korun!

V červnu Google zaplatil 2,4 miliard eur, což je v přepočtu 63 miliard českých korun. Spor trval přes dva roky, od měsíce dubna roku 2015, skončil zaplacením pokuty. Evropská komise americkou společnost zažalovala za to, že zneužíval svého postavení na internetové scéně. Google je jedním z těch dominantních vyhledávačů, troufám si říct, že je nejpoužívanějším. Předmětem obvinění bylo upřednostňování vlastních nabídek v zadání požadavku pro porovnání cen vybraných produktů. Nejednalo se o žádnou chybu softwaru, Google tak jednal záměrně, čehož si Evropská komise samozřejmě všimla.

FullSizeRender-18

V červenci zaplatí Google ještě více?

Další obžaloba se týká vyhledávače Google a mobilní platformy Android. Podle Evropské komise dochází k porušování evropských antimonopolních pravidel. Na mobilních zařízeních s Android operačním systémem je již předinstalovaný vyhledávač Google a uživatelům je doporučeno používat mailovou schránku taktéž od Googlu. Podle odhadů agentury Reuters, která celý případ analyzuje, pokuta za Google Search v Androidu tu červnovou ještě převýší. Internetová společnost Google zvažuje, že se proti celému řízení odvolá.

Obžaloby, které jsou na Google vzneseny nejsou bezpředmětné. Evropská komise jednání Googlu vyšetřovala po dobu sedmi let a vycházela ze stížností, které vznesla např. společnost Microsoft

Zdroj, text/foto: ceskatelevice.cz, instagram 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru