Dnes vyšlo 1 článků

Google zaplatí až 200 milionů dolarů za vyřízení šetření FTC na YouTube

Google zaplatí až 200 milionů dolarů za vyřízení šetření FTC na YouTube

Společnost Google souhlasila s tím, že zaplatí 150 až 200 milionů USD za vyřešení vyšetřování FTC na YouTube kvůli údajnému porušení zákona o ochraně soukromí dětí.

Koalice na ochranu soukromí si stěžovala na FTC, že YouTube porušila zákon o ochraně soukromí dětí online tím, že shromažďovala osobní údaje o nezletilých a použila je k cílení reklam bez získání souhlasu rodičů. Prozatím největší pokuta FTC (COPPA), činila 5,7 milionu dolarů. Byla vystavena provozovatelům Musical.ly, čínské sociální video aplikace, kterou nyní lehce supluje mobilní aplikace TikTok.

“Měli by ukládat pokutu, která vyrovná podmínky a slouží jako odrazující prvek pro budoucí porušení COPPA.” řekl Josh Golin, výkonný ředitel a koaliční vůdce – Kampaň za dětství bez komerčních potřeb. Prohlašuje, že pokuta v rozmezí 150 až 200 milionů USD je „ekvivalentem příjmů z reklamy YouTube na dva až tři měsíce“.

“Trest měl být nejméně půl miliardy dolarů,” řekl Jeff Chester, výkonný ředitel Centra pro digitální demokracii. “Je to skandální. Říká, že ve skutečnosti můžete porušit zákon o ochraně soukromí a dostat se do extrému.

Mezitím Marc Rotenberg, prezident Informačního centra pro elektronické soukromí, uvedl, že klíčem budou podmínky, které FTC ukládá YouTube na základě dohody. “Zásadní výzvou pro FTC je to, zda má schopnost omezit obchodní praktiky, které narušují soukromí,” řekl. „Uložení velkých pokut tento problém neřeší.“ Mluvčí společnosti Google a FTC odmítli komentář.

Bloomberg nedávno informoval, že YouTube dokončuje plány na ukončení cílených reklam na videa zaměřená na nezletilé. Zákonodárci také požadují, aby FTC pověřila každoroční nezávislé audity pro YouTube, aby sledovala dodržování podmínek vypořádání a zabraňovala mu v zavádění nových služeb pro děti bez vnější kontroly.

Zdroj, foto: politico.com

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru