Google zahájil projekt elektronické peněženky

Google zahájil projekt elektronické peněženky

Majitelé přístrojů Nexus S4G od tohoto týdne mohou využít aplikaci Google Wallet, kterou Google konečně uvolnil. Jedná se o projekt elektronické peněženky.

Aplikaci mohou zatím využívat majitelé MasterCard od Citi, majitelé ostatních karet jako je Discover nebo Visa si budou muset ještě počkat.  Google distribuuje aplikaci automaticky, takže není třeba nic ručně stahovat.  Osama Bedier, viceprezident pro oblast plateb v Googlu, ke startu projektu říká, že jde o samotný začátek a první krok a v budoucnu má být Google Wallet k dispozici na více telefonech. Pro platby je využíván terminál s technologií NFC, uživatel musí do aplikace ve svém mobilu zadat PIN a být v blízkosti jednoho z terminálů.  Vhodných terminálů je zatím podle zástupců společnosti MasterCard, se kterou Google spolupracuje, v USA nainstalováno asi 150 000, ale některé z nich budou pro spolupráci s telefony Nexus S potřebovat aktualizaci softwaru.

Roman Králíček je studentem ČVUT fakulty stavebního inženýrství. Je mu 21 let a na internetu je dobře znám pod přezdívkou Wawer Rewold. Můžete ho potkat nejlépe na některých diskuzních forech, především na Rostworld.cz, kde se ujímá funkce administrátora. Mezi jeho koníčky patří florbal, knihy a studování cizích jazyků.

Komentáře

Nahoru