Google začne v Kansas City stavět vlastní gigabitovou optickou síť

Google začne v Kansas City stavět vlastní gigabitovou optickou síť

Loni v létě internetový gigant Google oznámil, že začne na území Spojených států budovat rychlou datovou síť. Optickými sítěmi chtěl ze začátku pokrýt Stanfordskou univerzitu, ale i celé město Kansas City.

Obě místa jsou od sebe vzdáleny přibližně 5 kilometrů. V prvním žije přibližně 150 000 obyvatel. Druhé je několikrát větší, jelikož zde žije zhruba 500 000 obyvatel. Google již má dokončené potřebné plány a zajištěna všechna povolení. Teď už nic firmě nebrání v pokládání optického kabelu. Bude se jednat především o skleněná vlákna, která jsou tenčí než lidský vlas.

Celý proces se protáhl, jelikož Google počítal s tím, že tuto stavbu začne na úplném začátku roku 2012. Společnost nejdříve položí páteřní spoje a až poté se dostane ke koncovým zákazníkům, kde Google přislíbil rychlost až 1 Gb/s. Můžeme pouze doufat, že se tento gigant rozhodne s výstavbou i u nás.

Zdroj: Google

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru