Google vytvořil robotickou žirafu

Robotická společnost Boston Dynamics, která spadá pod křídla konglomerátu Alphabet, představuje nový model robotického pomocníka. Robot nesoucí jméno SpotMini připomíná svým vzhledem menší žirafu, která zvládne umýt i nádobí.

Technologický gigant Google před několika lety odkoupil společnost Boston Dynamics, která má ve své kompetenci vývoj robotů především pro vojenské účely. Ale nyní představuje robotického pomocníka do domácnosti, který je zcela elektrifikovaný.

žirafa google

Robot, který připomíná žirafu. Zdroj: YouTube

Vývoj této exkluzivní novinky byl založen na zkušenostech z vývoje robotické řady BigDog, což jsou 110 kilogramoví čtyřnozí roboti využívaní k dopravě materiálu pro armádu. Zatímco SpotMini váží pouze 25 kilogramů a měří přes 60 centimetrů. S jedním nabitím vydrží tento tichý stroj pracovat až 90 minut.

boston žirafa

Zvládne umýt také nádobí. Zdroj: YouTube

SpotMini s protáhlým krkem snadno uklidí nádobí do myčky, přičemž o veškerou funkčnost se postarají navigační, naváděcí a smyslové senzory. Ale mytí nádobí není jediná domácí práce, kterou robot připomínající žirafu zvládne. A robota s ramenem manipulátoru, jehož konec připomíná hlavu, nepřekvapí ani různé překážky v domácnosti. Snadno podleze stůl, položí skleničku do myčky či vyhodí odpadky do koše.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru