Google vytvořil mód pro Minecraft

Minecraft je hra, která vyniká svojí volností. Můžete zde chovat zvířata, neustále kopat nové suroviny, stavět si obydlí nebo třeba chodit na průzkum do různých jeskyní. Pomocí různých modů se tyto možností ještě zvětšuji. A jeden takový mod vydal i samotný Google.

Google Quantum A.I. Lab, který je výsledkem spolupráce Google a NASA, se zaměřuje na kvantovou mechaniku a její využití v počítačích. Nicméně je třeba myslet i na budoucnost, konkrétně na mladé, svěží mozky.

Miliony teenagerů na celém světě hrají Minecraft. A Google tým si uvědomil, že by jeho popularitu mohli využít k nalákání lidí na studium kvantových počítačů. A k tomu má sloužit mod qCraft.

Ten přidává do hry bloky, které mají ukázat rozličné kvantové překážky, superpozice, ale i vlastnosti závislé na úhlu pohledu sledujícího. Některé nové bloky mohou být „aktivovány“ pouhým pohledem, za to jiné mohou kdykoliv zmizet.

Vybudovali jsme Quantum A.I. Lab, abychom objevili potenciál kvantových počítačů a zjistili odpovědi na naše otázky. Nicméně jedná otázka je jasná. Kde se objeví budoucí vědci zaměřeni na kvantové počítače? Náš tip je: Minecraft.

Toto napsal Lab Team na Google+. Sami tedy v tom vidí velký potenciál. Podle nich qCraft není perfektní vědecká simulace. Nicméně je to zábavný způsob, jakým hráči mohl začít části kvantové mechaniky.

Ani sami autoři qCraftu neví, jaký má potenciál. Těší se ale na to, co hráči Minecraftu vymyslí. A na to se těšíme i my.

zdroj: theverge.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru