Google vytváří inteligentní kalhoty, které spárujete s telefonem

Co kdybyste při každém příchozím hovoru nemuseli vytahovat mobil z kapsy? Google se spojil s Levi’s a vymýšlí pro nás řešení, jak na to.

V pátek se v San Franciscu konala vývojářská konference Google I/O a kromě jiných věcí na ní byl představen nápad chytrých džín. Stačilo by například poklepat na kousek látky a pozastavili bychom přehrávání hudby. Přejetím po tkanině by se zase dala ovládat hlasitost.

Ale to je bohužel asi tak všechno, co zatím víme. Google se sice spojil s Levi’s, ale nikdo netuší, kdy si jejich společně vyrobené kalhoty budeme moci koupit. A kdo ví, jaké aplikace pro ně vývojáři vytvoří.

cuttable_and_washable

Jeden ze zádrhelů je zajištění toho, že se kalhoty budou dát vyprat

Myslí se i na další chytré oblečení

Chytré kalhoty jsou jen jedním krokem z komplexní iniciativy Googlu vytvořit chytré oblečení. Pracují na projektu s názvem Jacquard, v rámci nějž vytváří inteligentní materiál na výrobu elektronického oblečení. Jednou bychom tedy mohli chodit oblékaní v chytrém od hlavy k patě.

A možná to nebude Google, kdo nám to umožní. Mnoho společností (velkých i malých) pracuje na vytváření oblečení, které by se dokázalo spojit s telefonem. Těšíte se?

Fotka: Matt Weinberger

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru