Dnes vyšlo 1 článků

Google vysvětlil cloud třemi slovy

Google vysvětlil cloud třemi slovy

Cloud už dneska není žádným novým pojmem. Jenže pořád se najdou lidé, kteří přesně nevědí, o co vlastně jde. A proto Google včera zveřejnil jasné vysvětlení. Teď už to pochopíte i vy.

Google zaměstnává na plný úvazek 460 inženýrů, kteří mají na práci zastavit hackery a další nadšence, kteří by se chtěli vloupat do jejich datových center a cloudových služeb. A vedou si velmi dobře.

Cloud od Googlu je zabezpečený

Nová zpráva od Googlu vysvětluje, jak cloudové služby Googlu fungují a proč jsou bezpečné. Cloud Googlu totiž používá něco, co sama společnost nazývá „perfektní bezpečnost“. A tahle funkce by měla zastavit i NSA.

Pak se v ní objevilo i vyjádření o tom, že je aktuálně dobře zabezpečený i Google+ a komunikační služba Hangouts. Mnoho společností totiž používá Hangouts pro videokonference a pro takové společnosti je důležité, aby byla setkání bezpečná.

Bezpečnost + inovace

Ale to nejzajímavější teprve přijde. Google se totiž rozhodl v souvislosti se zprávou velice jednoduše a hezky ilustrativně vysvětlit, co to vlastně ten cloud je. A stačí mu k tomu tři slova. Co víc potřebujete?

google-cloud copy

Cloud je podle Googlu spojení bezpečnosti a inovace

Zdroj: BI

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru