Dnes vyšlo 15 článků

Google bude určovat výsledky vyhledávání, které jdou do hloubky tématu

Google bude určovat výsledky vyhledávání, které jdou do hloubky tématu

Občas se snažíte porozumět nějakému tématu. V takovém případě budete jistě potřebovat najít více než jen rychlou odpověď, podívat se na celý problém více do hloubky. To si uvědomil i Google, který se proto chystá uvést malé vylepšení.

Průzkum Googlu ukázal, že asi 10% informací, které lidi denně hledají, by bylo třeba dohledávat ve článcích, které se do daného tématu ponořují hlouběji. Jako příklad uvádí například kmenové buňky, štěstí nebo lásku. To jsou vyhledávací dotazy, ke kterým vám pravděpodobně nebude stačit přečíst si aktuální denní zpravodajství.

A to je ten důvod, proč se během několika příštích dnů ukáže nová funkce, která vám pomůže najít relevantní články, které jdou do hloubky, v hlavních výsledcích Google vyhledávání. Prozatím se však bavíme stále jen o anglické verzi Google.com.

Když tam budete něco hledat (zkuste to klidně už teď, funguje to), získáte nový blok výsledků jako je ten na následujícím obrázku:

In-depth_articles_screenshot

Pokud se chystáte dozvědět něco o cenzuře, najdete zde článek od Salmana Rushdieho v The New Yorker nutící k zamyšlení, kousek textu Erica Schmidta a Jareda Cohena z Guardianu a další výtečný článek o Íránu.

Pokud budete hledat něco „lehčího“ (například lego), najdete skvělé články o různých aspektech problematiky – od strojů, které lego vyrábí, až po umělecký pohled. Jako další příklady si můžete vyzkoušet třeba trest smrti (capital punishment), elektronický odpad (e-waste) nebo růst populace (population growth).

A něco k nové funkci je tu i pro vydavatele a webmastery.

Zdroj: insidesearch.blogspot.sk

Komentáře

Nahoru