Google výrazně vylepšil svůj Gmail

Google výrazně vylepšil svůj Gmail

Společnost Google minulý týden výrazně vylepšila svojí offline verzi webmailu Gmail, kterou je možné používat bez připojení k internetu. Gmail měl v předchozích letech k dispozici offline verzi, která využívala technologii Gears. Po nástupu HTML5 společnost tuto verzi zrušila a v srpnu minulého roku zpřístupnila novou verzi, která již využívá technologii HTML5.

Tato verze ale vychází z webové verze pro tablety a v porovnání s plnohodnotným webmailem je výrazně funkčně omezená. Aktuálně Google přidal funkci pro nastavení období, za které se e-maily synchronizují. Do teď se pošta synchronizovala za neznámé období. Podle dostupných informací dosahující maximálně týden. V nové verzi je možné nastavit synchronizování veškeré pošty za poslední týden, dva týdne nebo měsíc.

V nové verzi je také podporovaná synchronizace příloh a díky optimalizaci je synchronizaci příloh i samotných e-mailů rychlejší. Také zde přibyla podpora klávesových zkratek. Tato offline verze je stále dostupná pouze jako aplikace pro prohlížeč Google Chrome.

Zdroj: gmailblog.blogspot.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru