Google vypsal odměnu 60 milionů korun pro hackery, kteří se dokáží nabourat do Chrome OS

Společnost Google ve třetí edici své soutěže pro hackery Pwnium, která se bude konat na začátku března, udělí úspěšným hackerem překonává bezpečnost Chrome OS odměny ve výši spolu do maximálně 3, 14159 milionu dolarů. Společnost to oznámila v pondělí.

Soutěž Pwnium se bude konat vedle bezpečnostní konferenci CanSecWest, spolu s tradiční soutěží Pwn2Own. V tomto ročníku bude sponzorovat Google část z odměn i v soutěži Pwn2Own, ve které hackeři mohou vyhrát letos spolu maximálně 560 tisíc dolarů (10,7 milionu korun). Soutěž Pwnium tak bude zaměřena na operační systém Chrome OS. Chrome OS postavený na prohlížeči Chrome je operačním systémem umožňujícím využívat zejména webové aplikace, s vysokou bezpečností a minimálními až žádnými nároky na správu a administraci.

Za úspěšné hacknutí plně aktualizované stabilní verze Chrome OS na Samsung Series 5 550 Chromebook Google nabízí odměnu 110 tisíc dolarů (2,1 milionu korun). Chrome OS využívá kryptograficky podepsaný obraz operačního systému se záložní kopií, což výrazně stěžuje trvalé infikování Chrome OS. Pokud se soutěžícímu podaří infikovat chromebook přes webovou stránku tak, že systém zůstane infikován i po rebootu, získá odměnu 150 tisíc dolarů (cca 2,9 milionu korun). Google v Pwnium na rozdíl od Pwn2Own nebude udělovat odměny jen prvnímu soutěžícímu, kterému se podaří splnit podmínky v dané kategorii, ale i libovolnému počtu soutěžících, kteří najdou další jiné chyby. Maximálně rozdělí mezi účastníky odměny v celkové výši 3,14159 milionu dolarů (necelých 60 milionů korun).

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru