Google výpadky – vlastní chyba v systému

Google výpadky – vlastní chyba v systému

Poruchy přihlašovacího systému znemožnily ve středu milionům lidí přístup k řadě důležitých Google aplikací včetně Gmailu a disku Drive.

Problém, který trval asi tři hodiny, nastal ve středu ráno, když byl hlavní uživatelský systém pro Google aplikace špatně nakonfigurován.

Nesprávná konfigurace, zavedena v úterý, způsobila, že žádosti o přihlášení proudily na malý počet serverů, kterým pak došly kapacity, a přetížením došlo k jejich nefunkčnosti.

Google aplikace

Google aplikace

Největší problém měli na vrcholu výpadku žádosti přihlášení Google Sync – až 60% požadavků na přihlášení nebylo vyřešeno. Procentuální podíl postižených uživatelů ostatních služeb pak byl o dost nižší, například u Gmailu činil 0,18%.

Google problém v konfiguraci opravil a chystá se přijmout další opatření, aby pomohl zabránit opětovnému problému z vlivu svých systémů. Chce více monitorovat a zlepšit výstrahy pro serverové přetížení.

Zdroj a obrázek: pcworld.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru