Google vymýšlí ovládání pomocí gest pro chytré hodinky

Na páteční vývojářské konferenci Googlu I/O toho bylo představeno spoustu. Jednou z novinek byl také projekt Soli, který pracuje na senzoru určeném na ovládání našich chytrých zařízení bez nutnosti dotknout se displeje.

Systémy založené na sledování našich gest se obvykle využívají u herních konzolí (Microsoft Kinect) nebo počítačů (Leap Motion). Ale Google na to jde jinak. Došli k závěru, že i menší zařízení (třeba chytré hodinky) bychom mohli chtít ovládat vlastním tělem.

Myšlenka Soli je podobná jako u Leap Motion a jiných senzorů na sledování pohybu, jenže na rozdíl od nich není Soli závislé na kamerách. Je vybaveno radarem, který s vysokou přesností zachytí každý milimetrový pohyb. Zároveň je samo dostatečně malé, aby se vešlo do malých nositelných zařízení.

soli

Na konferenci Ivan Poupyrev, zakladatel projektu, demonstroval, jak je s pomocí snímače možné ovládat chytré hodinky.

Nicméně zatím je to hudba vzdálené budoucnosti. Sice víme, že Google jednou uvolní API, aby vývojáři mohli vytvářet aplikace s využitím Soli, ale nikdo nemá tušení, kdy přesně ta doba přijde.

Ano, můžete se ptát, proč bychom chtěli mávat na svá zařízení, když se jich můžeme dotýkat? Ale v tom případě se zamyslete, proč jsme se kdysi chtěli mobilů dotýkat, když jsme je mohli ovládat pomocí tlačítek?

Komentáře

Nahoru