Google vyhledávač si myslí, že brambora je herní konzole

Uživatelům Redditu se podařilo přelstít Google. Využili totiž jeho algoritmů, pomocí kterých určuje, co zobrazí na předních pozicích na určitý vyhledávací dotaz.

Google Reddit indexuje se slušnou váhou a uživatel DANNYonPC si toho očividně byl moc dobře vědom. Nahrál totiž na Reddit fotografii s titulkem:

„Herní konzole. Pokud pro tohle budete hlasovat, objeví se to na Google obrázcích, když budou lidé googlit herní konzole, Xbox One nebo PlayStation 4.“

Lidem se nápad líbil, brambora si získala přes 4000 hlasů a někteří významně přispěli i užitečným komentářem:

gamingconsole

Díky tomu všemu se povedlo ještě víc, než bylo původně v plánu. DANNYonPC chtěl, aby se brambora objevila v Google obrázcích. Ona se místo toho ale začala objevovat přímo v hlavním vyhledávání.

potato-reddit-google.co_.uk_

Celý vtípek ovšem fungoval jen v některých zemích. Brambora se vám zobrazila, když jste googlili „gaming console“ v USA, Velké Británii, Austrálii nebo Francii, ale třeba v Německu nebo Švédsku si legraci neužili. A my v Česku máme taky smůlu.

Brambora je prý skvělá herní konzole. Vzpomeňte si na to, až budete příště škrábat brambory na oběd.

HPNHWaw

Opakovaný vtip…

Mimochodem nápad se lidem tak líbil, že se teď snaží dostat na přední příčky vyhledávání nacistickou vlajku, když zadáte výraz „Comcast“ – americké mediální společnosti a podle popisku taky poskytovatele internetových služeb.

potato-reddit-nazi-e1424561299912

Zdroje: DailyDot, Darylcygler

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru