Google varuje uživatele před odpojením z internetu

Pokud jste při prohlížení internetu a používání vyhledávací služby Google zjistili, že v horní části se vám zobrazilo varování, potom můžete být 9.7. odpojeni od sítě. Společnost Google tak varuje uživatele a zároveň popisuje škodlivý malware.

Bohužel mnozí uživatelé ignorují toto varování. A někteří, přes odstranění škodlivého malwaru, opětovně dostávají tuto zprávu. V každém případě je třeba škodlivý software odstranit. Společnost Google ujišťuje, že odpojeny budou pouze počítače se stále aktivním malwarem.

Škodlivý software DNSChanger infikoval kolem 4.000.000 počítačů na celém světě. V USA se objevil na 500.000 počítačích. Jedná se o trojského koně, který změní směřování počítače na jiný DNS server. Tento nový server pak přes infikovaný počítač přesměruje webové stránky na svoje adresy. Tím jednak získá informace a rozmístí reklamu. Uživatel se domnívá, že je na pravé stránce například služby Seznam, ale ve skutečnosti je stránka podvržená.

Servery, na které byly počítače přesměrovány, budou 9.7. vypnuty, a proto počítače na ně napojené nebudou mít online přístup do internetu.

 Zdroj: Reviews CNet

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru