Google vám zaplatí za nahlášení chyby v Androidu až 30 000 dolarů

Na půdě s mobilními operačními systémy se odehrává ostrý konkurenční boj, zejména mezi Androidem a iOSem. Případné chyby se snaží společnosti Google a Apple co nejrychleji odstranit. Jestliže se chybové hlášení dostane k široké veřejnosti, nastane obdobné šílenství jako nedávné SMSky restartující iPhone na dálku bez vědomí majitele.  V současné době si můžete přijít na pěknou sumu peněz, pokud nahlásíte chybu v Androidu. Google spustil nový program pro Android na zařízeních prodávajících se prostřednictvím Google Play Store.

nexus 6

Chyby hledejte v čistém Androidu

V současné době se jedná o smartphone Nexus 6 a tablet Nexus 9. Tato zařízení mají čistý Android, což se o ostatních přístrojích postavených na Androidu říci nedá. Potom by opravoval chyby, jichž se mohli dopustit vývojáři nejrůznějších nadstaveb.

Odměny se mohou vyšplhat na 30 000 dolarů

Odměny začínají na 333 dolarech, nicméně získat můžete až 8 000 dolarů. Výsledná suma se odvíjí od dvou faktorů – závažnost zjištěné chyby a kvalita hlášení. Může nastat i situace, kdy si přivyděláte až 30 000 dolarů, avšak zde už se jedná o unikátní případy. Chcete-li si přijít na slušnou částku, mělo by se hlášení týkat útoku aplikací či remote napadení (incident s SMSkami).

tabulka

Tabulka odměn, které nabízí Google

Aby vás Google skutečně vyplatil, je nezbytné udržet chybu v tajnosti. Samozřejmě byste neměli zakládat příspěvky na Reddit.com, kde se objevil příspěvek právě o SMSkách. Obdobný program vznikl již v roce 2010 a Google prostřednictvím něj v loňském roce vyplatil na 1,5 milionu dolarů více než 200 „hledačům chyb“. Stěžovat si na chyby se může občas vyplatit.

Zdroj / Foto: Techcrunch / Google

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru