Google uznal Palestinu. Izrael se zlobí

Google uznal Palestinu. Izrael se zlobí

Google udělal drobnou změnu na palestinské verzi svého vyhledávače. Místo Palestinské oblasti nyní nese označení Palestina.

Změna proběhla 1. května. Ve vyhledávači se nyní zobrazuje Palestina v angličtině a arabštině. Tento krok Googlu je ovšem považován za poněkud kontroverzní, neboť osamostatnění Palestiny není ještě všemi přijato. Izrael stále nepovažuje Palestinské hranice za vytyčené a jakékoliv užívání slova Palestina vnímá jako nevhodné přejímání výsledku teprve se chystajících mírových jednání.

Google.ps před a po

Google.ps před a po

Google ovšem považuje své rozhodnutí za správné a je podporován i OSN. Palestina je ze změny nadšená, neboť díky tomu, že je nyní uváděna na virtuálních i geografických mapách může dojít k rozvoji jejího hospodářství. Palestina ovšem, od chvíle, kdy ji OSN uznala samostatným státem, sama podobné změny iniciovala tím, že o ně žádala všechny velké společnosti včetně Googlu.

Zdroj: https://www.bbc.co.uk

Zdroj obrázku: https://www.bbc.co.uk

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru