Google už není Google! Nyní patří mateřské společnosti Alphabet

Google změnil strukturu své společnosti. Pod záštitou nově vzniklé společnosti Alphabet má být Google a další podnikatelské aktivity. S touto velkou změnou byl zároveň představen také nový CEO Googlu, jímž se stane Sundar Pichai. CEO Alphabet se stane sám spoluzakladatel Googlu Larry Page.

„Naše společnost funguje velmi dobře, ale chceme ji udělat čistší a zodpovědnější. Proto jsme vytvořili novou společnost zvanou Alphabet,“ uvedl Larry Page v blogovém příspěvku „G is for Google“. „Co je to Alphabet? Je to seskupení společností, přičemž největší z nich je samozřejmě Google.“

4249731778_ab4fc01fd9_b

Google už není Google

Nový Google bude oproštěn o několik inovačních projektů. Současně dojde k významným personálním změnám. Jak již bylo zmíněno, CEO Googlu bude Sundar Pichai, CEO Alphabet Larry Page a prezidentem skupiny Alphabet Sergey Brin. Doposud pozici CEO Googlu obsazoval Eric Schmidt, který bude nově působit jako předseda.

„Pro Sergeye a mě je to nová, velmi vzrušující kapitola v životě Google,“ napsal Page.

Jaký je důvod změny struktury Googlu?

Posláním je budovat značku konkrétním projektům. Pakliže některý projekt nebude úspěšný, neohrozí se tím jméno Googlu. Portfolio činností Googlu nyní bude zahrnovat vyhledávání, reklamy, aplikace, YouTube a Android. Samostatně budou vystupovat například zdravotní produkty Calico a Life Sciences. Dalším důvodem změny struktury je volnější struktura řízení, přičemž některé projekty uspějí, aniž by byla potřeba větší úrovně manažerů.

ScreenHunter_1

G is for Google

Akcie spojené s Googlem, budou nyní pod jménem Alphabet, nicméně kódové označení akciového titulu bude nadále GOOGL A GOOG. Akcie po oznámení vzrostly o 6,2 %.

Oficiální webová stránka společnosti Alphabet bude abc.xyz.

Zdroj: News Vice

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru