Dnes vyšlo 15 článků

Google uvolní aktualizaci algoritmu Penguin až příští rok

Webmasteři a SEO mágové musí mít ještě chvíli trpělivost. Společnost Google oznámila, že letos aktualizaci algoritmu Penguin nevydá.

Ačkoliv každý z nás očekával, že letos Google vydá aktualizaci svého algoritmu Penguin, nestane se tak. Google informoval, že kvůli dovoleným bude aktualizace uvolněná až v následujícím roce.

„Kvůli dovoleným to vypadá, že tučňáci budou pochodovat až příští rok,“ prozradila mluvčí Googlu.

google-76522_1280

Google aktualizaci algoritmu letos nevydá.

Real-time verze

Nový update algoritmu bude fungovat v režimu real-time. Webmasteři nebudou muset čekat rok na novou aktualizaci, neboť algoritmus se bude aktualizovat průběžně.

Doposud algoritmus fungoval tak, že jakmile byl web penalizovaný kvůli špatným odkazům (což vede k propadu pozic ve vyhledávání či k úplnému vyřazení z vyhledávání), musel vyčkat na další spuštění tučňákového algoritmu. Přestože byly špatné odkazy okamžitě odstraněné, webová stránka byla stále penalizovaná až do dalšího spuštění algoritmu. A čekání mnohdy trvalo i rok.

Nová verze by měla fungovat v režimu real-time. Jakmile dojde k penalizaci webové stránky, stačí odstranit špatné odkazy. Algoritmus tento krok zpracuje a penalizace bude ve velice krátké době zrušená. Rychlost bude fungovat i opačným směrem. Googlovský tučňák by měl odhalit poměrně rychle weby se špatnými odkazy a co nejdříve jim udělit penalizaci.

Zdroj / Foto: Search Engine Land

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru