Google usnadní prezentaci dat ve formátu GIF

Google představil nový nástroj Data GIF Maker, díky kterému je možné srovnávat vámi vybraná data v přehledném GIFu.

Zdroj: Pixabay.com

Data GIF Maker má umožnit prezentaci dat a přehledů zcela novým způsobem.

Vkládání dat

Do Data GIF Makeru vkládáte data manuálně a je tedy jedno, jestli využijete data vlastní, nebo ta z Google Trends. Data GIF Maker můžete využít například pro porovnání konkurenčních vyhledávacích dotazů, výše prodeje, atd.

Tvorba

Samotný proces tvorby je velice jednoduchý. Nejprve vyplníte názvy srovnávaných položek, jejich hodnoty a typ vzorku dat a pomocí tlačítka „lauch comparison“ = spustit srovnávání, si vytvoříte vlastní srovnávací GIF.

I když se jedná o zajímavou podobu prezentace dat, je potřeba si s možnostmi více vyhrát a zjistit, jak se v GIFu chovají. Pokud máte například jednoho zástupce dat mnohem menší, než druhého a charakteristika dat obsahuje mnoho znaků, nemusí se do GIFu vlést. Jednotlivým položkám si můžete přiřadit jednu ze čtyř základních barev, hotový pak jde následně stáhnout v nízké nebo vysoké kvalitě. Vysoká kvalita se pochopitelně stahuje déle a je vhodnější pro sdílení na sociálních sítích. Jedná se sice o velice drobný nástroj, ale může lehce učinit vaše články zajímavějšími pro čtenáře. GIFy prokazatelně zvyšují sledovanost na sociálních sítích.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru