Google tento týden chystá změnu, která se dotkne milionů menších podniků

V úterý 21. dubna 2015 Google provede změny ve svém mobilním vyhledávacím algoritmu, díky kterému se změní pořadí, ve kterém jsou v současné době seřazeny stránky vyhledávané přes mobilní telefon. Nový algoritmus totiž začne upřednostňovat webové stránky přívětivé k zobrazení na mobilních telefonech.

V úterý 21. dubna nastanou velké změny týkající se vyhledávání na Googlu. Společnost se totiž rozhodla, že právě tento den provede změny ve vyhledávacím algoritmu, díky kterému se změní pořadí stránek ve vyhledávání ve prostěch těch, které jsou více přívětivé k zobrazování na mobilních telefonech. Upřednostněny tedy budou webové stránky, které se přizpůsobí obrazovce na mobilních telefonech a mají větší texty. Mobilní stránky, které nebudou vyhovovat zobrazování na mobilech budou degradovány.

google_wallpaper_350_background_wallpapers

Upřednostněny tedy budou webové stránky, které se přizpůsobí obrazovce na mobilních telefonech a mají větší texty. Mobilní stránky, které nebudou vyhovovat zobrazování na mobilech budou degradovány.

Nepřipraveným firmám prudce klesne návštěvnost

Skutečnost je totiž taková, že dnes již téměř 60% online provozu pochází právě z mobilních telefonů. Společnost Google chce, aby uživatelé měli s používáním internetu i přes mobilní telefony co nejlepší zkušenost, a proto se rozhodla k tomuto výše zmíněnému kroku. Google již tuto chystanou změnu oznámil webmasterům v únoru, tedy téměř dva měsíce předem, aby mohli webové stránky optimalizovat. Stále je tu ale spousta webů, které jsou nyní ohrožené. Jedná se zejména o malé a střední podniky, které ve většině případů o této změně nevědí. Pravděpodobně tedy bude spousta firem velmi překvapená, že na jejich stránkách prudce klesl počet návštěv.

Je pravdou, že skutečně důležitý ukazatel kvality webové stránky pro Google je obsah. Společnost ale zároveň tvrdí, že uživatelský komfort je neméně důležitý.

zdroj: BI, foto: wallulung

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru