Google Street View jinak: Jak by svět vypadal jako džungle?

Google Street View jinak: Jak by svět vypadal jako džungle?

Vývojář Einar Öberg se takhle jednou nudil, a tak si řekl, proč nepředělat celý Street View? Zřejmě je milovníkem Indiana Jones, protože pokud otevřete jeho vylepšenou verzi Steet View, uvidíte všude džungli. Dokážete si představit, jak vypadá třeba takový džungle styl Staroměstského náměstí?

Vypadá to jako scéna z nějakého post-apokalyptického filmu. Jako kdyby se na zemi před desítkami let stala nějaká katastrofa. Švédský vývojář totiž proměnil města po celém světě v obrovské džungle.

dzungle-street-view

Džungle je prostě všude – i uvnitř budov

Einar Öberg postavil svoji džungli na Street View. Využil neoficiálního API a vložil do snímků ze Street View předem vymodelované stromy. Zaměřil se pěkně na detaily, dokonce přemodeloval kultovního panáčka, který teď drží v ruce pochodeň s ohněm a na hlavě má klobouk ve stylu Indiana Jones.

urban-jungle-street-views

Vyhledáte si libovolné město a do vybrané ulice přemístíte panáčka.

Vám tedy už teď ale nezbývá nic jiného, než se vydat na web inear.se/urbanjungle a pěkně si projít své město. Jen však počítejte s tím, že se do některých menších uliček nedostanete, protože je tam, jak hlásí panáček, prý moc hadů.

A rozhodně neváhejte. Web je totiž dost přetížený, takže vám občas nemusí fungovat. Ale hlavně se spekuluje o tom, že již možná brzy nebude fungovat vůbec. Není totiž jisté, jak moc se nápad džungle bude líbit Googlu. Tedy spíše jak se mu bude líbit, že Öberg využívá jeho snímky neoficiální cestou.

back-to-map

back

info

Zdroj: Daily Mail, Prosthetic Knowledge

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru