Google spustí Google Games, koupil část Zyngy

Google spustí Google Games, koupil část Zyngy

Ze spekulací do reálu. Tak se dá nazvat počínání Googlu v herním byznisu. Server TechCrunch již před měsícem měl informovat o značné investici Googlu do společnosti Zynga. Ta by se měla stát základem projektu Google Games, který můžeme očekávat ještě letos.

Celý projekt Google Games bude součástí připravované sociální sítě Googlu. Přihlašovat se do něj bude možno skrze služby Googlu, například Gmailu. Platební systém Zyngy, kterým byl doposud PayPal, by měl být nahrazen Google Checkout, což bude pro Paypal ztráta jednoho z největších zákazníků.

Investice Googlu měla činit přes čtyři miliardy korun. Zynga také překvapila. Za letošní první pololetí utržila 350 milionů dolarů, z čehož rovná polovina představuje čistý zisk. Doposud se jí povedlo získat celkové investice ve výši asi půl miliardy dollarů.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru