Dnes vyšlo 15 článků

Google spouští cloudovou tiskárnu pro Windows

Google spouští cloudovou tiskárnu pro Windows

Google včera oznámil, že přináší pro Windows svůj projekt Cloud Print. Společnost představila službu i ovladače, jsou dostupné ke stažení z Google Tools.

Pro ty, kteří Cloud Print ještě neznají, jen přibližme, že Google Cloud Print se připojí k jakékoli tiskárně. Spolupracuje i s mobilními verzemi Gmailu a Google Docs a je také uedena jako možnost tiskárny v náhledu stránky pro tisk v Chromu.

Pro uživatele Windows jde však nový ovladač Google Cloud Printer ještě dál. Umožňuje totiž tisknout pomocí cloudové tiskárny z některých aplikací systému. Chrome již není zapotřebí.

Google-Cloud-Printer-driver

Google Cloud Print Service je vlastně služba systému Windows. Správci ji mohou nainstalovat a připojit existující tiskárny ve svých firmách, organizacích a školách ke Cloud Print.

Pokud vás zajímá, proč Google představil tento ovladač a služby, pokusme se to vysvětlit. Na jedné straně není překvapením, že se funkce jako první dostala do Chromu. Koneckonců mnoho lidí tráví většinu svého času u počítače v prohlížeči a často z něj taky tiskne.

Na druhou stranu existuje stále mnoho a mnoho lidí, především ve firmách, kteří se spoléhají na Windows a chtějí tisknout z aplikací, které mají nainstalované.

Kromě integrace do Windows provedl Google na Cloud Print ještě jednu významnou změnu. Tiskárnu můžete nyní snadno sdílet s ostatními pouhým zveřejněním odkazu. Rozhraní je velmi podobné tomu, když chcete něco sdílet na Google Docs.

Public-Printing

Google dnes také připomněl svoji Cloud Print aplikaci pro Android. Ta však není žádnou novinkou, Google Play ukazuje, že byla naposledy aktualizována před měsícem.

Zdroj: thenextweb.com

Komentáře

Nahoru