Dnes vyšlo 15 článků

Google si patentoval způsob odběr krve bez jehly

Technologická společnost Google si nechala patentovat nový způsob odběru krve bez jehly a tím přinesla spoustě lidem vánoční dárek, respektive alespoň pozitivní vidinu do budoucnosti. Google chce novým způsobem odběru krve pomoct především diabetikům, kteří se s jehlami setkávají den co den.

V současné době Google pracuje na dvou variantách zařízení. Adept si může vybrat mezi přitlačením na prst a hodinkami. Hodinky, které mají sloužit k měření hladiny cukru v krvi, se pyšní dodatečnými funkcemi. Mohou se snadno propojit s aplikací v mobilním telefonu, která v případě nízkých hodnot informuje blízké či lékaře. Diabetikovi se tak dostane včasné pomoci.

google-blood-smartwatch01-1020x610

Hodinky pro měření hladiny cukru v krvi

Odběr krve bez jehly

Největší záhadou revolučního projektu je způsob odběru krve. Funkce vyšle náhlý příboj ze vzduchu do hlavně zařízení, která bude obsahovat mikročástice propichující kůži. Odebere se minimální množství krve, a proto se zatím zařízení bude testovat na jednoduchých krevních testech. Hlaveň s vnitřním pod tlakem vsaje kapku krve a provede analýzu.

Ptáte se, zda takový odběr bolí? Bolest je naprosto zanedbatelná a Google uvádí, že je ještě menší než bolest u malých jehel, jež se aktuálně u diabetiků používají. Neinvazivní metoda by měla lidem trpícím cukrovkou pomoci.

google-blood-smartwatch02-1020x610

Stačí přitlačit na prst pro měření hladiny glukózy v krvi

Společnost Google v oblasti regulace cukrovky není nováčkem. Spolupracuje se společností Norvatis na kontaktních čočkách, které by měly měřit také hodnoty cukru v krvi a které by se měly dát propojit s aplikací na chytrých telefonech. Kontaktní čočky by měly sloužit také k léčbě krátkozrakosti.

Necháme se překvapit, zda gigant promění svůj patent ve skutečnost.

Zdroj / Foto: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru