Dnes vyšlo 15 článků

Google si patentoval chytrého plyšáka a zní to děsivě

Jak to tak vypadá, Google se chystá vyrábět inteligentní hračky. Plyšový medvídek by podle jejich patentu mohl reagovat na slovní podněty od dětí nebo dospělých a šlo by k němu připojovat další zařízení.

Uvnitř medvídka by měla být kamera a mikrofon, což u dětských hraček není zrovna obvyklé. Záznam z kamery by se vyhodnocoval systémem Googlu, aby plyšák správně reagoval. Kromě toho by mělo „antropomorfní zařízení ve tvaru panenky nebo hračky“ umět otáčet hlavu za zvukem, hýbat ušima a nosem.

medvidek

Nicméně je tu ještě druhá stránka věci. Možná jste nadšenci do technologií a nevadilo by vám, kdyby na všetečné otázky vašeho dítěte odpovídal Google. Nemuseli byste si vymýšlet žádné pohádky o tom, že děti nosí čáp. Jak by to asi dětem vysvětlil Google?

S nápadem už si pohrávají delší čas

Mimochodem možná jste zaznamenali, že letos na apríla Google představil plyšového pandu, kterého bylo možné ovládat hlasem a měl funkci vyhledávání. Teď se tedy zdá, že to nebyl vtip.

Ale uklidníme vás. Patent byl sice schválen až koncem minulého týdne, ale Google jej podal už před více než třemi lety. Velké technologické firmy si často podávají spoustu patentů, které pak nevyužijí.

google_panda

Aprílový Google Panda

Zdroje a fotky: Techmash, TNW, DailyDot

Komentáře

Nahoru