Google Search: Reunion

1947. Rozdělení Indie a Pákistánu postihlo milióny lidí. A přesně na tuto událost se zaměřil indický Google se svoji novou sérií reklam. Ukazuje zde spojení dvou přátel z dětství pomoci nejmodernějších technologií od Googlu.

A rozhodně se setkal s úspěchem. Vždyť za týden získal více než 5 milionů zhlédnutí. Příběh začíná tím, že starý Hind se jménem Baldev, nyní žijící v Dillí, vypráví svoji vnučce příběh o Yusufov. Yusuf je jeho muslimský kamarád z dětství, kterého znal v nyní pákistánském městě Lahore.

Vnučka se rozhodne Yusufa najít pomocí Googlu. Dokáře najít obchod se sladkostmi, o kterém mluvil její dědeček, a pomocí vyhledávání na Googlu nakonec zázračně najde Yusufa. Yusufovo vnouče poté umožní, opět pomocí Googlu, zorganizovat společné setkání Yusufa a Baldeva.

I když tento příběh nezní moc reálně, setkal se jak v Indii, tak i v Pákistánu s kladnými reakcemi. Vychvalují dobrou atmosféru tohoto videa. Prý se Googlu povedlo spojit oba národy, což se samotným vládám nepovedlo doteď.

Nicméně to není všechno. Google totiž zveřejnil i další videa, které už sledují společné akce těchto dvou „dědečků.“ A samozřejmě jim i nadále pomáhají služby od Googlu.

Ve videu nazvaném „Fennel“ dědečkové si chtějí udělat biryani (indické jídlo), ale narazí na problém – nemůžou zjistit jméno jedné ingredience. Toto samozřejmě vyřeší pomocí vyhledávače od Googlu.

Znáte ten pocit, kdy se dívate na televizi, je klíčový moment sportovního utkání a vám vypadne elektřina? Přesně to se totiž stalo i dědečkům. Naštěstí je zde vnoučka, která pomocí vyhledávání od Googlu okamžitě najde aktuální výsledky.

zdroj: theinspirationroom.com, ibtimes.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru