Google se dostal před Microsoft v tržní kapitalizaci

Americká společnost Google zaostává v ceně svých aktiv pouze za Apple. Mezi IT společnostmi je Google druhou největší firmou na světě a to podle hodnoty akcií na burze Nasdaq. Cena akcií Google se dostala na hodnotu 761,98 dolaru. A tržní kapitalizace tak činí 249,13 miliardy dolarů. Akcie třetí největší IT společnosti světa – Microsoftu jsou nyní na hodnotě 29,52 dolaru, takže tržní hodnota je 247,23 miliardy dolarů.

Růst hodnoty Google spočívá v úspěchu činnosti společnosti v různých segmentech trhu. Hlavním tahounem úspěchu je internetový trh globálního vyhledávání a reklama, jejíž objem stále roste. Stejně tak společnost Google dokázala svoji úspěšnost prohlížečů včetně programů pro mobilní zařízení. Microsoft stále hlavní důraz klade na operační systémy Windows a kancelářský balík Office. Microsoft trochu pozdě, ale přece začal působit také v různých oblastech trhu, což se zatím neodrazilo v hospodářských výsledcích

Microsoft byl svého času největší na světě. V roce 2010 poprvé toto místo mezi IT společnostmi přepustil Apple a to z důvodu úspěchu smartfonů a tabletů iPhone a iPad. Společnost Apple se dokonce v srpnu 2012 stala vůbec nejdražší společností světa.

Zdroj: Seattle Times

Komentáře

Nahoru