Google: Řešení Contributor odstraní reklamu, platit se bude za obsah

Google: Řešení Contributor odstraní reklamu, platit se bude za obsah

Lidé vyhledávají na internetu informace, které jim jsou poskytovány zdarma. Proto majitelé webových stránek nechávají zobrazovat na svých stránkách reklamy. Google je ale chce odstranit pomocí nové služby Contributor, avšak výměnou za finanční podporu ze strany uživatelů.

Finanční podpora od uživatelů

Google právě testuje vlastní řešení, které by odstranilo reklamu z webových stránek. Reklamy by byly odstraněny výměnou za finanční podporu ze strany uživatelů. Ti totiž budou moci prostřednictvím nové služby přispívat webovým stránkám částkou ve výši 1 až 3 dolary měsíčně. Tato částka je volitelná a bude rozdělena mezi stránky, které uživatel navštíví.

Děkovná zpráva místo reklamy

Namísto reklamy tak uživatelé uvidí děkovnou zprávu za jejich finanční příspěvek. V současné době se služba nachází v beta verzi a podporují ji např. weby jako Mashable, UrbanDictionary nebo The Onion. Google však tvrdí, že toto je jen malý zlomek webů, které jsou partnery služby. Jakým způsobem chce ale Google přesně rozdělovat příspěvky, zatím nebylo zcela prozrazeno.

zdroj: theverge

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru