Google redesignoval Google Mapy

Internetový gigant Google kompletně mění design své platformy Google Mapy na desktopové i mobilní verzi pro iOS a Android.

Informace na mapě byly nenásilně zvýrazněné a byly odstraněny některé prvky (například obrysy silnic). Změnila se také mírně typografie názvů jednotlivých míst. Výsledkem je čistší vzhled. Také je výraznější paleta barev, která rozlišuje osm základních barev. Například pokud se jedná na mapě o čistou zeleň, plocha je skutečně zelená. A jakmile dojde ke kombinaci s vodní plochou, na pozadí bude vyvážení modré a zelené barvy.

S barevným schématem snadno identifikujete také místa, jako jsou nemocnice, školy či dálnice. Zde můžete vidět, co jednotlivé barvy na mapě zastupují.

Google Mapy mají také barevně rozlišená místa, která jsou v dané lokalitě nejzajímavější, například dobře hodnocené restaurace, hotely či obchodní centra.

Jak se vám nový vzhled líbí? 

Zdroj: Google Blog

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru