Google+: Reálné jména již nejsou povinné

Google+: Reálné jména již nejsou povinné

Již od startu sociální sítě Google+ si mnoho lidí stěžovalo, že zde musí používat svoje reálné jména. S postupem let bylo toto pravidlo stále volnější, a nyní po 3 letech je kompletně zrušeno.

Největší protesty zaznívaly, když Google donutil uživatele svázat svoje Google+ účty s  účty na YouTube. Uživatelům se to pochopitelně nelíbilo, dokonce vzniklo plno videí. Google argumentoval tím, že díky reálným jménům se zvedne kvalita diskuze.

A skutečně měl v tomto ohledu částečně pravdu – diskuze na YouTube začaly být mnohem kultivovanější a i na samotném Google+ bylo relativně těžké narazit na nějaký flamewar.

Nicméně nebylo to ideální – kvůli povinnosti reálného jména mnoho lidí přestalo komentovat, a mnoho internetových trollů si jednoduše dalo jméno, které vypadalo reálně.

A nyní po třech letech Google vzdal tuto bitvu. Můžete si dát jaké jméno chcete. Ale dá se očekávat, že nějaké vulgární nebo rasistické jména budou blokována, i když podle Googlu „již neexistují žádné omezení týkající se jména, které můžete použít“.

Nicméně to nesmíte dělat moc často, jinak vám Google tuto možnost dočasně zablokuje. Konkrétně to formuluje takto:

Počet povolených úprav jména je omezený : Po vytvoření nebo úpravě profilového jména, si jej budete moci v některých případech znovu změnit až za tři měsíce. Záleží na tom, před jakou dobou jste si vytvořili profil a kdy jste si jméno upravili naposledy.

První změkčení pravidel nastalo v lednu 2012, kdy Google+ umožnil používat rodné jména a přezdívky. Ale zároveň s tím se zobrazovalo i vaše pravé jméno, takže vaše jméno se zobrazovalo ve stylu Jméno „Přezdívka“ Příjmení.

Googlu tuto novinku oznámil (překvapivě) na svojí stránce na Google+. Zde se dokonce Google omluvil, že jim tak dlouho trvalo toto rozhodnutí. Nyní už tedy jenom zbývá doufat, že kvůli této úpravě se na Google+ a YouTube nevyrojí obrovské množství trollů.

 

Zdroj: plus.google.com, mashable.com, techcrunch.com

Komentáře

Nahoru