Google prý již brzy spustí službu Drive na sdílení dat

Google prý již brzy spustí službu Drive na sdílení dat

Podle nepotvrzených spekulací společnosti Google již brzo spustí vlastní službu Drive, která bude sloužit pro sdílení dat. Tuto informaci uvedli lidé, kteří se se službou měli střetnout.

On-line úložiště by mělo být spuštěné v nejbližších týdnech nebo měsících. Pro nekomerční použití bude nabízené zdarma. Mělo by se nacházet v portfoliu služeb pro zákazníky. Jaká bude jeho základní velikost, se zatím neví. Chybět by však neměla varianta rozšíření kapacity za poplatek.

V současnosti internetová jednička Google nabízí rozšířené kapacity pro služby Gmail, Docs a Picasa o dodatečných 20 GB, které si můžete dokoupit za 5 dolarů na jeden rok. Připlatit se dá i za 80, 200 GB, nejvíce i 16 TB.

Zmínka o této službě padla již koncem minulého roku, kde si brazilský server Gemind všiml v uživatelském rozhraní nové funkce „Faça download do Google Drive”. V současné době mohou uživatelé sdílet soubory právě díky této službě. V souvislosti s novou službou také můžeme očekávat uvedení mobilních aplikací, zda mezi nimi budou i platformy iOS a Windows Phone zůstává stále záhadou.

Zdroj: The Wall Street Journal

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru