Google prozradil, kolik zaplatil mladíkovi za doménu Google.com

V říjnu se bostonský student Sanmay Ved proslavil tím, že koupil doménu Google.com. Vlastnil ji po dobu jedné minuty. Google se rozhodl poskytnout chlapci finanční odměnu. V loňském roce nechtěl student prozradit částku, kterou od technologického giganta dostal. Pouze řekl, že se jednalo o částku větší jak 10 000 dolarů.

Nicméně Google ve čtvrtečním příspěvku na blogu prozradil, o jakou částku skutečně šlo. Ved se rozhodl veškeré peníze od Googlu věnovat na charitu The Art of Living Indie.

dscn0342

Vše daroval na charitu.

„Původní finanční odměna studentovi byla 6 006,13 dolarů. Částku jsme zdvojnásobili, když jsme se dozvěděli, že Sanmay chce věnovat veškeré peníze na charitu,“ napsal Google.

Odměna pro studenta byla založena pouze na číselné hře. A stejnou hru si Google zahrál v roce 2015 ještě jednou, a to při odkupování domény pro mateřskou společnost Alphabet. Vykoupil ji za částku 5 099 019 513,59 dolarů, což je odmocnina 26 písmen v abecedě vynásobená miliardou.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru