Google: Projekt Loon je v nové testovací fázi nad Austrálií

Google chystá nový test projektu Loon. Určitě si na něj vzpomínáte. Šlo o balóny, které by měly poskytnout bezdrátové připojení k internetu na vzdálených místech. Vypadá to, že společnost plánuje spustit novou testovací kampaň v Austrálii, v západním Queenslandu.

Celý proces bude probíhat ve spolupráci se společností Telstra, která bude dodávat základny ke komunikaci s balóny. Na balónech budou antény, budou umět vysílat signály do počítačů i telefonů do vzdálenosti asi 20 km pod sebou. Podle plánu by se mělo po širším území rozprostřít několik balónů, které by byly propojeny se základnou a se sebou navzájem, aby byla pokrytá celá oblast. Celá zkouška by měla proběhnout už v prosinci.

Krásné místo pro zkoušení nových věcí

Proč projekt nezkouší třeba v Česku? No, není to poprvé, co Google zkouší nějakou novinku v této oblasti. První pokusy s projektem Loon probíhaly v červnu loňského roku na nedalekém Novém Zélandu. Google tehdy uvedl, že je to kvůli zdejším příznivým stratosférickým podmínkám. Od té doby se však uskutečnilo i několik dalších testů a balón dokonce za 22 dní obletěl svět. Nevšimli jste si ho náhodou na obloze? :-)

project-loon

Konečným cílem projektu Loon je mít prosten z balónů okolo celé Země a poskytovat připojení k internetu asi dvěma třetinám obyvatel planety, kteří připojení aktuálně nemají. Pokud to půjde, zaměřil by se Google i na poskytnutí internetu do vzdálených míst, kam se nedostanou kabely.

A pak je tu ještě jedna věc. Google se chce zaměřit na poskytování internetu v oblastech postižených katastrofami. Domnívá se totiž, že je velmi důležité, aby měli tamní lidé možnost zkontaktovat své blízké.

Zdroje: Softpedia, Engadget

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru