Dnes vyšlo 15 článků

Google prohrál patentovou bitvu s Applem

Google prohrál patentovou bitvu s Applem

Google prohrál právní bitvu proti Applu, když americká Komise pro mezinárodní obchod rozhodla, že společnost neporušovala patent, který vlastnil Google, k vytvoření iPhonů.

Techničtí obři bojují již o více než šest patentů pro technologie, které souvisí s iPhonem. Jedná se o celou řadu oblastí, jako je například redukce šumu signálu, říkají zprávy agentury Reuters. Google získal patenty, o které se tentokrát v případu jedná, v roce 2012.

V případě, že by bylo rozhodnuto ve prospěch druhé strany, mohla by být zařízení Applu zakázána dovážet do USA. To by mohlo dát společnosti citelný finanční zásah. Nakonec to tak ještě klidně může dopadnout, protože proti rozhodnutí se lze odvolat.

Patentové války mezi technologickými společnostmi se již dávno staly běžnou záležitostí. Průmysl smartphonů zaznamenal desítky žalob na několika kontinentech. Například nedávná hádka Applu a Samsungu, kdy si navzájem pokoušeli zakázat produkty v různých zemích.

Nicméně když mluvíte o něčem takovém, jako jsou patenty, je opravdu těžké nakreslit rovnou oddělovací čáru mezi stejnými technologiemi.

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru