Google připravuje revoluci v tisku

Google připravuje revoluci v tisku

Google Code je plný projektů, mezi nimi však vyniká úplně nový. Jde o revoluční tisk na dálku. Jeho název je „Cloud Print“ a má pomoci zpřístupnit tiskárny po celém světě díky internetu. Tisk je možný opravdu odevšad, klidně z telefonního přístroje.

Chome OS bude asi základ
Tento projekt se bude asi týkat hlavně nového operačního systému od Google, Chrome OS. Jelikož tento operační systém bude hlavně pracovat s webovými aplikacemi, protože Chrome OS bude prakticky zabudovaný prohlížeč v linuxu, tak i tato aplikace bude brzy patřit do Google online služeb. Tyto služby budou implantovány i do nového operačního systému.

Ovladače nejsou potřeba
Google zatím vydal jen malou dokumentaci, a tak je služba zatím zahrnuta spousty tajemností. Víme, že název aplikace bude „Google Print Cloud“ a bude fungovat na principu „já nemám, ale ty jo“. Stačí mít ve svém okolí tiskárnu připojenou k službě Print Cloud a vytisknout si jí pomocí propojení tam. Není třeba mít nainstalovány žádné ovladače, aplikace totiž poběží na webovém protokolu JSON nebo XML.

Tisk přes „web“ bude nejspíše povolen všem, stačí si pouze zařídit „Google účet“ a to pro svojí tiskárnu. Avšak má to jednu nevýhodu, samotná tiskárna musí službu podporovat. Vše bude fungovat přes tiskový proxy server, kvůli tomu, že samotní výrobci se budou zatím zdráhat dávat něco takového do svých tiskáren.

Tisk přes telefon?
Díky aplikaci by měl umět „tisknout“ i telefon. Pokud si telefonem něco vyfotíte a budete to chtít hned vytisknout, nebude asi problém. Aplikací je jak máku, a tak se při spuštění služby budou asi zatím nejvíce radovat uživatelé mobilního OS Android, pro kterou Google chystá tuto aplikaci.

Nejspíše se budeme těšit dalšímu pokroku, nastane přelom v tisku bez nutnosti hardwarových ovladačů pomocí internetového tisku. Vypadá to báječně, avšak jak to nakonec dopadne? Google to myslí vážně, a tak se klidně můžeme těšit. Více o službě naleznete na oficiálních stránkách.

Štítky:

S internetem začínal před několika lety jako tvůrce webů. Dnes se živí internetovým marketingem. Podniká na vlastní pěst – práce na volné noze. V 17 letech vlastní několik internetových obchodů a občas přijme nějakou zakázku na výrobu minisite.

Komentáře

Nahoru