Google připravuje mobilní telefon, který si můžete poskládat sami!

Google připravuje mobilní telefon, který si můžete poskládat sami!

Ano, slyšíte správně! Americká společnost Google přijde na trh s prvním modulárním smartphonem, který si sami sestavíte pomocí modulů, jenž budou k dostání jednotlivě. Výrobek dostal jméno Spiral 2 a spadá pod projekt Ara, jehož hlavní prioritou je především ekologičnost.

První várka vyměnitelných modulů jich bude obsahovat jedenáct, ale během roku budou přibývat další desítky.
Díky nim si tak zákazník může koupit například fotoaparát, který bude přesně vyhovovat jeho preferencím z hlediska výkonnosti a ceny.

Základní kostra telefonu vyjde na příznivých 50 dolarů (něco málo přes 1000 Kč). Ta bude obsahovat zabudované moduly jako je například 3G, wi-fi, microUSB, Bluetooth nebo fotoaparát s rozlišením 5 MPix. Součástí bude také HD rozlišení nebo senzory osvětlení.

Protože Spiral 2 zdaleka není bezchybný (například menší výdrž baterie), rozhodl se Google vyvinout další model s názvem Spiral 3. Ten by již měl mít zabudované 4G a v prodeji by mohl být už letos.

Šetrný k životnímu prostředí a výhodný pro zákazníky

Cíl projektu je jasný. Lidem takovýto telefon může vydržet i desítky let díky vyměnitelnosti téměř všech jeho součástek. Pohodlnou koupí nového dílu, který následně sami umístíte na základní kostru ušetříte nejen náklady, ale i čas. Celý projekt tím vlastně zároveň šetří i životní prostřední, neboť si nemusíte kupovat nový telefon každé dva roky.

Průkopníkem modulárních telefonů je nizozemský student Dave Hakkens, který přišel s nápadem už v září roku 2013 a v současnosti také pomáhá vyvíjet právě zmíněný Spiral 2.

Zdroj: dotekomanie.cz, svobodnymonitor.cz, mobil.idnes.cz, dezeen.com

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru