Google připravuje doposud největší aktualizaci Androidu

Nejziskovějším produktem společnosti Google je jednoznačně operační systém Android. V několika následujících dnech se objeví nová, historicky největší aktualizace tohoto operačního systému. V minulých měsících byla odhalena velká bezpečnostní chyba, kvůli níž je ohroženo na miliardu mobilních zařízení.

5588953445_04145e42f2_b

Aktualizace se bude týkat miliardy přístrojů.

Hackeři se mohli snadno dostat k citlivým datům uživatelů. Stačilo odeslat zprávu s krátkým videem. Pokud by majitel zařízení takovou zprávu otevřel, hacker by dostal přístup ke všem souborům a citlivým datům. Jelikož chyba ohrožuje velkou skupinu uživatelů, pravděpodobně půjde o nejrozsáhlejší aktualizaci softwaru v historii mobilních telefonů.

„Odhaduji, že je to největší aktualizace softwaru, jakou svět kdy viděl,“ prozradil Adrian Ludwig, vedoucí inženýr bezpečnostního oddělení Androidu.

Zdroj: BBC

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru