Dnes vyšlo 15 článků

Google přidal do vyhledávače 3D grafy

Google přidal do vyhledávače 3D grafy

Google rozšířil možnosti svého vyhledávače. Po prosincovém obohacení v podání grafické interpretace matematických funkcí tentokrát přibyla 3D vizualizace. Informaci přinesl oficiální blog služby.

Do vyhledávače stačí zadat jakoukoliv funkci se dvěma proměnnými a o vše ostatní se už postará sám vyhledávač. Uživatel může rotující graf zastavit, otočit nebo přiblížit. Také je možné definovat interval proměnných pro zobrazovanou část grafu. Buď pomocí zadaného příkazu do políčka s vyhledáváním nebo pomocí boxu v pravém dolním rohu.

Novinka je založená na technologii WebGL, která při zobrazování využívá hardwarovou akceleraci. Google jí ve svém vyhledávači využil poprvé. Nevýhodou pro uživatele však je, že jí technologii zatím podporují jen prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox.

Zdroj: insidesearch.blogspot.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru