Dnes vyšlo 15 článků

Google pracuje na rozšířené realitě do Chrome

Google pracuje na rozšířené realitě do Chrome

Rozšířená realita už není jen buzzwordem, technologické společnosti se snaží prvky augumentované reality dávat všude možně. A další na řadě jsou evidentně mainstreamové internetové prohlížeče. Google totiž přináší do Chrome rozšířenou realitu.

Google si evidentně uvědomuje trendy – taky proč by ne, když řadu z nich sám definuje – a tak spouští nový produkt zvaný Article, díky kterému integrují AR přímo do prohlížeče Chrome. Na svém blogu uvádí, že chtějí přinést rozšířenou realitu co nejvíce uživatelům to jen jde, aby si každý se standardním internetovým prohlížečem mohl osahat tuto novou technologii.

Article je tak s největší pravděpodobností velkorysou odpovědí Googlu na ARKit, který Apple představil vloni v létě. Google tak usiluje o rozšíření schopností rozšířené reality tím, že zpřístupnil funkcionalitu v běžném desktopovém prohlížeči, což uživatelům umožní využívat a do větší hloubky pracovat se 3D modely (řadí se tak mezi další společnosti, které chtějí pracovat se 3D modely ve svých produktech, Microsoft například při jednom z posledních updatů přidal do PowerPointu 3D objekty).

gifarticle3

Příspěvek na blogu dále vysvětluje: “Unikátní silou rozšířené reality je to, že dokáže kombinovat digitální obsah se skutečným světem. Takže například se může stát to, že surfujeme po internetu, najdeme něco, co se nám líbí a můžeme to volně umístit do svého pokoje a rozklíčovat, jak je to ve skutečnosti veliké a jak to vypadá ze všech úhlů.” Tyhle možnosti, které doposud umožňovali jen mobilní zařízení, teď bude umět i desktop.

Zdroj: Google

Komentáře

Nahoru