Dnes vyšlo 15 článků

Google pracuje na aplikaci pro diabetiky

Společnost Google se podílí na výzkumu a vývoji v oblasti zdraví. Technologický gigant momentálně pracuje na nové aplikaci, která by měla usnadnit život diabetikům. V současné době počet pacientů s cukrovkou stoupá a na tento trend Google reaguje ve spolupráci s farmaceutickou institucí Sanofi novou aplikací.

Nová mobilní aplikace by měla ulehčit život diabetikům, kteří mají diagnózu diabetes 1. a 2. typu. Farmaceutická společnost Sanofi působí na světovém trhu již dlouhá léta a s technickou a analytickou podporou Googlu přichází s novou aplikací v oblasti self-managementu cukrovkářů.

16009577355_d25d69bdc3_o

Nová aplikace pro diabetiky od Googlu

K čemu má aplikace sloužit?

Posláním aplikace je sledovat a měřit důležité hodnoty, jako je hladina glukózy a hemoglobinu A1c. Aplikace bude zaznamenávat průběh a vývoj nemoci a bude sloužit pro lepší komunikaci mezi pacientem a lékařem. Současně zaznamenaná data budou eliminovat komplikace a náklady na další léčbu.

Aplikace, která je pod záštitou Googlu, není první aplikací svého druhu. Mezi nejpoužívanější patří:

  • Lékárnička, která slouží pacientům užívající více než jeden lék. Tato aplikace hlídá množství, čas a druh jednotlivých léků. Současně sleduje celkové množství léků a včas oznámí nutnost objednání.
  • AlerGO je aplikace pro alergiky, přičemž ukládá data o alergických reakcích.
  • Zpilulku ocení především ženy užívající hormonální antikoncepci. Jedná se o upomínkový budík, který vám včas oznámí, že si máte dát pilulku. Hlídá nutnost předepsání dalšího receptu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru