Dnes vyšlo 15 článků

Google pozastavil projet ARA

Společnost Google měla s projektem ARA velké plány, které se pravděpodobně v realitu nepromění. Podle agentury Reuters se internetový gigant rozhodl odložit iniciativu modulárního telefonu. Počátkem tohoto roku společnost uvedla, že bude v posledním čtvrtletí roku 2016 uvolňovat telefon s výměnnými komponenty pro vývojáře a v roce 2017 spotřebitelům. Nicméně z těchto plánů sešlo.

Projekt ARA byl pozastaven jako „součást širšího zájmu zjednodušit výrobu hardwaru společnosti“. Google si totiž uvědomil, že by bylo poměrně složité uvolnit spotřebitelům verzi telefonu s vyměnitelnými komponenty, neboť by musel vyrábět vedle jednotlivých prvků i modulární reproduktory, fotoaparáty a další.

projekt ara

Projekt ARA Zdroj: Engadget

Zdroj uvedl, že projekt nemusí být úplně mrtvý. Společnost by mohla licenci na technologický projekt ARA prodat jinému výrobcovi telefonů. A tak se necháme překvapit, zda se modulárního smartphonu dočkáme či nikoliv.

Zdroj: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru