Dnes vyšlo 15 článků

Google požádal umělce, aby navrhli vzhled pro jeho autonomní vozidlo

Když se řekne „autonomní vozidlo“, spousta z nás si představí film Christine, kde se autonomní vozidlo proměnilo ve vražedné monstrum. Technologický gigant Google doufá, že toto vnímání změní rozkošným a přátelským vzhledem jeho prototypu. Google oslovil umělecké komunity, aby našel lidi, kteří namalují návrh vzhledu na téma: „Moje komunita, moji sousedé“.

Google v Kalifornii oslovil umělce, kteří představili své výkresy vystihující téma: „Moje komunita, moji sousedé“. Většinou se na návrzích objevovala kreslená příroda, ale nechybí ani kultovní kalifornské scenérie.

První várka dekorací autonomních vozidel pochází z oblasti San Francisco Bay Area a Google se rozhodl rozšířit projekt také do Austinu v Texasu.

01

Autorka: Danielle Dufayet

Danielle Dufayet ze San Jose nakreslila ptáky na drátě. A tato umělkyně se ke svému dílu vyjádřila následovně:

„Komunita se skládá z lidí, kteří spolu vzájemně komunikují. V mém návrhu ptáci symbolizují spojení všech sdílených komunikací o věcech, na kterých nám záleží tam, kde žijeme.“

02

Autor: Hong Li

03

Autorka: Kerrie Brandau

04

Autor: Jason Farwell

05

Autorka: Kate Thompson

06

Autorka: Elise Politzer

07

Autor: Hojin Lee

08

Autorka: Inmaculada del Castillo Ditzel

09

Autorka: Shalan Ertis

10

Autor: James Miles

Zdroj / Foto: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru