Dnes vyšlo 15 článků

Google potvrzuje, že se blíží rostlinná revoluce

Eric Schmidt, výkonný předseda společnosti Alphabet, potvrdil příchod rostlinné revoluce. Chov dobytku by mělo nahradit pěstování a sklizeň rostlin, přičemž by se měly snížit emise skleníkových plynů. A zároveň by měla rostlinná revoluce bojovat proti změně klimatu. Zatímco masný průmysl produkuje škodlivé skleníkové plyny.

Eric Schmidt jmenoval jako převratný trend budoucnosti konzumaci bílkovin rostlinného původu namísto masa. O tomto tématu promluvil na světové konferenci Milken Institute v Los Angeles, kde se sešly tisíce investorů a obchodníků.

seeds-1302793_1280

Google potvrzuje, že se blíží rostlinná revoluce. Zdroj: Pixabay

Nahrazení masa rostlinnými bílkovinami by snížilo náklady na potraviny v rozvojových zemích, kde je jídlo vzácné. Vyrobit kilogram masa (získání, porážka, doprava) je neefektivní a nákladný proces vzhledem k výrobě kilogramu rostlinných proteinů. Stručně řešeno, naše rostoucí populace může konzumovat účinnější a méně nákladnější proteiny na rostlinné bázi.

Eric Schmidt řekl, že svět je nyní připraven vyrábět syntetické potraviny z rostlin za pomocí počítačů. Technologie pomůže výzkumníkům a vědcům určit nejlepší kombinaci rostlin, aby byl pokrm chutný a výživný zároveň.

Google se pokusil v červenci 2015 koupit startup jménem Impossible Foods za 300 milionů dolarů, ale startup nabídku odmítl. Impossible Foods pracuje na výrobě bezmasých hamburgerů, které jsou k nerozeznání od masových placek. Hlavní misí startupu je poskytnout lidem chutné a nutričně výhodné potraviny, které nemají negativní dopad na životní prostředí a zdraví.

Zdroj: Rise of the Vegan

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru