Google poskytuje vlastní službu na koupi letenek

Plánovat cestu do exotické destinace je poměrně stresující, přičemž podle průzkumu se 69 % amerických turistů obává, že nenajdou výhodné letenky. Google však má službu na koupi letenek, která nese název Lety Google (v originále Google Flights). Úlohou tohoto nástroje je zobrazit cenově nejvýhodnější letenky ve vámi zadaném termínu a do vámi zadaného letoviska.

Aktualizace této služby přináší upozornění na zvýhodněné lety. Google vás tedy upozorní, pokud se objeví cenově výhodná letenka v požadovaném termínu a do požadované destinace.

Google k vyhodnocení výhodných cen letenek používá vývoj dat z minulosti. Znamená to tedy, že když během vánočního období bývají letenky dražší, Google vám připomene, že byste si měli letenku koupit ještě před svátky. A někdy zase jsou ceny letenek výhodné, pokud si je koupíte pár dní před odletem.

Bohužel, nástroje prozatím není jako samostatná mobilní aplikace, ale funguje prostřednictvím webové stránky upravené do mobilní verze.

Zdroj: Google Blog

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru