Google poezie: Sbírka našeptávače

Taky se občas při hledání něčeho na Googlu divíte, co vám vyhledávač napovídá? Musíme uznat, že obvykle neztrácí smysl pro humor. Někdy jsou jeho vtípky trošku morbidní, někdy šokující, jindy xenofobní nebo rovnou k pláči. Vždy si ale můžete říct, že na tom vlastně ještě nejste tak blbě.

Čas od času se někde objeví sbírka pár vtipných dotazů na Google. Je totiž zaručené, že když začnete nějakým hezkým slovíčkem (jak, proč, kdy, řekni, …), vždy dostanete aspoň jednu velice vtipnou či zvláštní nápovědu. Při slově proč je to například „proč se kočky bojí okurek“.

proc_se_kocky_boji_okurek

Po vyhledání tohoto dotazu jsme sice zjistili, že to až taková blbost není, protože vědci už konečně tuto odvěkou záhadu vyřešili, ale občas Google poskytuje skutečně nepochopitelné nápovědy. A víte co? Jedna česká facebooková stránka je všechny dává dohromady. Jmenuje se Milujeme Google poezii.

Milujeme Google poezii má na Facebooku více než osm tisíc fanoušků a nějakou hezkou průpovídku publikuje téměř každý den.

1_googlepoezie

2_googlepoezie

3_googlepoezie

4_googlepoezie

5_googlepoezie

Má i mnoho zahraničních variant – například Googlepoesi  (Švédsko) nebo Poésies Googliennes (Francie). Odhadujeme ale, že jen té české vyšla knížka! No fakt, internetové knihkupectví Kosmas ji nabízí. Sice jen v elektronické variantě, ale je tam. Píšou tam dokonce, že facebooková stránka vznikla již v březnu roku 2013 jako varianta amerického Google Poteics, takže česká sbírka na Facebooku je už opravdu rozsáhlá.

Dejte nám vědět, jaká báseň od Googlu se vám líbí nejvíc. A narazili jste v poslední době při vyhledávání sami na něco absurdního nebo vtipného?

Komentáře

Nahoru