Dnes vyšlo 15 článků

Google podporuje startupy svých bývalých zaměstnanců

Vícero zdrojů potvrzuje, že společnost Google v několika posledních letech podporuje startupy svých bývalých zaměstnanců. Jedná se například o síť Hello, kterou založil bývalý produktový manažer internetového gigantu Orkut Büyükkökten.

Orkut Büyükkökten založil také někdejší největší sociální síť v Brazílii a Indii, kterou ale Google od roku 2014 nepodporuje, protože si své místo neprobojovala. Zatímco síť Hello sice není součástí Googlu, ale Google se rozhodl do ní investovat.

office-625893_1280

Zdroj: Pixabay

To je pouze jeden z případů. Internetový velikán se snaží se svými bývalými zaměstnanci udržet blízký vztah, a proto jim poskytuje finanční podporu. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je, že Google má přístup k zajímavým projektům a má přehled o tom, co se děje v Silicon Valley.

Zdroje blízké Googlu prozradily, že se nejedná o malé částky, ale zároveň částky nepřesahují 10 milionů dolarů.

Zdroj: Recode

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru