Google pobouřil celý svět. Odstranil Palestinu ze svých map

Společnost Google se rozhodla odstranit Palestinu ze své mapové aplikace a nahradit ji Izraelem. Nicméně internetový gigant tímto krokem rozhořčil lidi ze všech koutů světa.

V prohlášení palestinských novinářů stojí, že odstranění Palestiny z mapových podkladů je součástí izraelského systému a mělo by to zajistit ustanovení jména Izrael pro budoucí generace a jednou provždy Palestinu zrušit.

palestina

Google odstranil Palestinu ze svých map. Zdroj: Google Mapy

„Tento krok je navržen tak, aby falšoval historii a geografii, jakož i právo palestinského lidu. Jedná se o neúspěšný pokus manipulovat s pamětí Palestinců a Arabů, stejně jako s celým světem,“ dodávají palestinští novináři.

Frustrovaní Palestinci vyzývají technologickou společnost, aby obnovila mapu Palestiny, přičemž skupina aktivistů zahájila petici na Change.com. Chce tak přesvědčit společnost Google, aby své rozhodnutí přehodnotila. Petice má přes 147 tisíc podpisů.

„Vynechání Palestiny je těžká urážka lidu Palestiny a podkopává úsilí milionů lidí, kteří jsou zapojeni do kampaně, zabezpečit palestinskou nezávislost a svobodu od izraelské okupace a útisku,“ píše s v petici.

Zdroj: Almasdarnews

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru